S-a reluat Liga a V-a, cu etapa XVI: victorii externe pentru primele clasate

0
185

Seria A: Speranța Turnu – Victoria Felnac 1-2, AS Vinga – AS Aluniș 1-3, Unirea Șeitin – FC Zimandu Nou 0-1, Înfrățirea Iratoșu – AC Șagu 1-0, Olimpia Bârzava – Șoimii Lipova 0-5, Cetate Săvârșin – Voința Munar 2-0, Mureșana Mândruloc – Atletico Arad și Mureșul Zădăreni – Olimpia Bujac n-au fost programate.
Clasament
1     Şoimii Lipova     16     13     1     2     63-16     40
2     Cetate Săvârşin     16     10     2     4     47-27     32
3     AC Şagu     16     8     6     2     32-17     30
4     Înfrăţirea Iratoşu     16     9     3     4     31-25     30
5     Olimpia Bârzava     16     9     1     6     42-42     28
6     AS Vinga     16     8     3     5     37-29     28
7     Victoria Felnac     16     7     3     6     39-29     24
8     Olimpia Bujac     15     7     1     7     28-27     22
9     Unirea Şeitin     16     6     2     8     28-29     20
10     Atletico Arad     15     6     2     7     34-45     20
11     AS Aluniş     16     5     3     8     27-33     18
12     Mureşul Zădăreni     15     5     2     8     31-37     17
13     Voinţa Munar     16     4     3     9     25-43     15
14     Speranţa Turnu     16     4     1     11     21-37     13
15     FC Zimandu Nou     16     3     3     10     19-36     12
16     Mureșana Mândruloc    15     4     0     11     33-65     12
Etapa viitoare (29-30 martie): Atletico Arad – Unirea Şeitin, Olimpia Bujac – AS Vinga, AS Aluniş – Cetate Săvârşin, Victoria Felnac – Mureşul Zădăreni, Voinţa Munar – Olimpia Bârzava, Şoimii Lipova – Înfrăţirea Iratoşu, FC Zimandu Nou – Speranţa Turnu, AC Şagu – Mureşana Mândruloc.
Seria B: Cetate Dezna – Viitorul Sepreuş 2-0, Recolta Apateu – Avântul Târnova 5-2, Voinţa Macea – Dacia Beliu 0-5, Crişul Alb Şicula – Viitorul Satu Nou 2-7, Vulturii Socodor – Şoimii Şimand 3-2, Steaua Grăniceri – Naţional Sebiş II 1-2, Olimpia Bocsig – Frontiera Pilu 2-1, Flacăra Ţipari – Crişul Alb Buteni 5-0.
Clasament
1     Naţional Sebiş II     16     15     0     1     89-10     45
2     Viitorul Satu Nou     16     13     1     2     74-31     40
3     Dacia Beliu     16     13     1     2     44-9     40
4     Şoimii Şimand     16     10     2     4     44-34     32
5     Recolta Apateu     16     9     1     6     45-39     28
6     Frontiera Pilu     16     8     2     6     22-26     26
7     Vulturii Socodor     16     6     4     6     39-32     22
8     Olimpia Bocsig     16     6     3     7     35-32     21
9     Cetate Dezna     16     6     3     7     45-47     21
10     Avântul Târnova     16     6     2     8     27-29     20
11     Viitorul Sepreuş     16     5     5     6     31-39     20
12     Crişul Alb Buteni     16     4     2     10     22-44     14
13     Steaua Grăniceri     16     3     2     11     29-52     11
14     Crişul Alb Şicula     16     3     2     11     27-66     11
15     Flacăra Ţipari     16     3     1     12     22-64     10
16     Voinţa Macea     16     1     3     12     13-54     6
Etapa viitoare (29-30 martie): Dacia Beliu – Vulturii Socodor, Naţional Sebiş II – Voinţa Macea, Crişul Alb Buteni – Crişul Alb Şicula, Viitorul Satu Nou – Olimpia Bocsig, Viitorul Sepreuş – Steaua Grăniceri, Şoimii Şimand – Recolta Apateu, Avântul Târnova – Flacăra Ţipari, Frontiera Pilu – Cetate Dezna.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.