Seria A: Speranța Turnu – Victoria Felnac 1-2, AS Vinga – AS Aluniș 1-3, Unirea Șeitin – FC Zimandu Nou 0-1, Înfrățirea Iratoșu – AC Șagu 1-0, Olimpia Bârzava – Șoimii Lipova 0-5, Cetate Săvârșin – Voința Munar 2-0, Mureșana Mândruloc – Atletico Arad și Mureșul Zădăreni – Olimpia Bujac n-au fost programate.
Clasament
1 Şoimii Lipova 16 13 1 2 63-16 40
2 Cetate Săvârşin 16 10 2 4 47-27 32
3 AC Şagu 16 8 6 2 32-17 30
4 Înfrăţirea Iratoşu 16 9 3 4 31-25 30
5 Olimpia Bârzava 16 9 1 6 42-42 28
6 AS Vinga 16 8 3 5 37-29 28
7 Victoria Felnac 16 7 3 6 39-29 24
8 Olimpia Bujac 15 7 1 7 28-27 22
9 Unirea Şeitin 16 6 2 8 28-29 20
10 Atletico Arad 15 6 2 7 34-45 20
11 AS Aluniş 16 5 3 8 27-33 18
12 Mureşul Zădăreni 15 5 2 8 31-37 17
13 Voinţa Munar 16 4 3 9 25-43 15
14 Speranţa Turnu 16 4 1 11 21-37 13
15 FC Zimandu Nou 16 3 3 10 19-36 12
16 Mureșana Mândruloc 15 4 0 11 33-65 12
Etapa viitoare (29-30 martie): Atletico Arad – Unirea Şeitin, Olimpia Bujac – AS Vinga, AS Aluniş – Cetate Săvârşin, Victoria Felnac – Mureşul Zădăreni, Voinţa Munar – Olimpia Bârzava, Şoimii Lipova – Înfrăţirea Iratoşu, FC Zimandu Nou – Speranţa Turnu, AC Şagu – Mureşana Mândruloc.
Seria B: Cetate Dezna – Viitorul Sepreuş 2-0, Recolta Apateu – Avântul Târnova 5-2, Voinţa Macea – Dacia Beliu 0-5, Crişul Alb Şicula – Viitorul Satu Nou 2-7, Vulturii Socodor – Şoimii Şimand 3-2, Steaua Grăniceri – Naţional Sebiş II 1-2, Olimpia Bocsig – Frontiera Pilu 2-1, Flacăra Ţipari – Crişul Alb Buteni 5-0.
Clasament
1 Naţional Sebiş II 16 15 0 1 89-10 45
2 Viitorul Satu Nou 16 13 1 2 74-31 40
3 Dacia Beliu 16 13 1 2 44-9 40
4 Şoimii Şimand 16 10 2 4 44-34 32
5 Recolta Apateu 16 9 1 6 45-39 28
6 Frontiera Pilu 16 8 2 6 22-26 26
7 Vulturii Socodor 16 6 4 6 39-32 22
8 Olimpia Bocsig 16 6 3 7 35-32 21
9 Cetate Dezna 16 6 3 7 45-47 21
10 Avântul Târnova 16 6 2 8 27-29 20
11 Viitorul Sepreuş 16 5 5 6 31-39 20
12 Crişul Alb Buteni 16 4 2 10 22-44 14
13 Steaua Grăniceri 16 3 2 11 29-52 11
14 Crişul Alb Şicula 16 3 2 11 27-66 11
15 Flacăra Ţipari 16 3 1 12 22-64 10
16 Voinţa Macea 16 1 3 12 13-54 6
Etapa viitoare (29-30 martie): Dacia Beliu – Vulturii Socodor, Naţional Sebiş II – Voinţa Macea, Crişul Alb Buteni – Crişul Alb Şicula, Viitorul Satu Nou – Olimpia Bocsig, Viitorul Sepreuş – Steaua Grăniceri, Şoimii Şimand – Recolta Apateu, Avântul Târnova – Flacăra Ţipari, Frontiera Pilu – Cetate Dezna.
A1 31
Tânărul care a bătut un agent de poliție, în fața unui bar din Ineu, a fost trimis în judecată. Acesta se află în arest preventiv
citește mai mult »