Seceta de puncte a durat patru runde: Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Lugoj 3-1

0
346

Gloria Lunca Teuz Cermei a pus capăt miniseriei negre ce a coborât-o de pe locul 1 până pe 5 în seria a IV-a Ligii a 3-a. „Sămădăii” și-au respectat cu ceva emoții statutul de favoriți în fața Lugojului, echipă deja retrogradată în fotbalul județean timișan.

Cum s-au marcat golurile:

1-0 (min. 13): Capătă a inițiat un contraatac, i-a pasat lui Iuga, acesta a așteptat învăluirea lui Deta pe stânga, care a centrat perfect pentru Vlad la colțul lung: lat în plas

1-1: (min. 51): Onțel a executat peste zid o lovitură liberă de la 25 de metri și Stănilă s-a recunoscut învins

2-1 (min. 80): Matiș și Gruiescu combină pe dreapta, ultimul îl găsește cu o pasă pe Iuga la marginea careului și acesta preia și trimite din demi-voleu, cu stângul, la colțul scurt al porții lugojane

3-1 (min. 90+1): Vezan a trimis o pasă peste apărare și Matiș a înscris cu un șut sec din 8 metri, ce merge sub transversală

Formații:

Cermei: Stănilă – Polgar, Varga, Nistor, Deta – Mager (75 Gruiescu), Vezan, Prună (62 Matiș), Vlad (82 Mihuța) – A. Iuga – Capătă (62 Bulza).

Lugoj: F. Andrei – David, Giuga, E. Miculescu, Mihoc – Kim, Folarin – Salim (77 Hrudei), Onțel, Carabaș (87 Filip) – Bamba.

Arbitri: Adina Popa (Satu Mare) – Ștefan Lar (Baia Mare), Flavius Seiche (Sânmihaiu Almașului – Sălaj)

Observatori FRF: Dan Miholcea (Bocșa), Emanoil Popescu (Târgu Jiu)

FOTO: iuga – Iuga a înscris un gol frumos în poarta lui Andrei

Liga a 3-a (seria a 4-a), etapa a 26-a:

CNS Cetate Deva – Crişul Chişineu Criş     1-0

ACS Dumbrăviţa – Millenium Giarmata     4-2
Birău (22), Telescu (77), Voinea (86), Udrea (90+4) /Cochinţu (19), Daminuţă (66)

Şoimii Lipova – Unirea Alba Iulia     1-1

Naţional Sebiş – CSM Şcolar Reşiţa     2-1

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – FC Avrig     0-2
M. Codrea (65), Cl. Vlad (74)

Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Lugoj     3-1

Industria Galda – CS Hunedoara     0-2
Bularda (57),  Tecsi (90)

CS Ocna Mureş – Metalurgistul Cugir     2-3
Fl. Hidişan (42 – pen.), Coltor (56) / M. Neagu (38 – pen.), Ad. Cîrstean (47 – pen.), P. Păcurar (71)

Clasament

1. Reşiţa  26    16    5      5      54-26       53

2. Lipova        26    16    5      5      65-38       53

3. Dumbrăviţa 26    15    4      7      50-40       49

4. Cugir   26    14    6      6      55-41       48

5. Cermei       26    15    1      10    47-42       46

6. Chişineu Criş     26    11    9      6      47-27       42

7. Sebiş   26    10    10    6      47-40       40

8. Avrig   26    12    4      10    34-33       40

9. Ghiroda       26    11    2      13    52-46       35

10. Alba Iulia  26    8      10    8      32-35       34

11. Hunedoara 26    9      6      11    42-46       33

12. Galda 26    10    2      14    43-39       32

13. Deva  26    9      5      12    30-38       32

14. Giarmata   26    8      5      13    38-47       29

15. Lugoj 26    1      6      19    23-65       9

16. Ocna Mureş      26    2      2      22    24-80       8

Etapa viitoare, intermediară (7-8 mai): Ghiroda – Deva, Avrig – Sebiș, Reșița – Ocna Mureș, Cugir – Lipova, Alba Iulia – Dumbrăvița, Lugoj – Criș, Giarmata – Galda, Hunedoara – Cermei.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.