marisProfesorul Ioan Pătrașcu l-a adus lângă el pe banca tehnică a Șirianei Șiria pe Călin Mariș. Chiar dacă misiunea celor doi (pe care-i ajută și Ovidiu Păcurariu) e infernală, Pătrașcu și „Căli-gol” încearcă să scoată tot ce se poate din actuala situație.
Duminică, în comuna lui Slavici a sosit mult mai bine cotata Crișul Chișineu-Criș, care avea să se impună cu 4-0. Față de acel 0-9 înregistat în prima etapă din 2014, în fața UTA-ei, efectivul Șirianei a fost ușor întărit, duminică debutând Beniamin Timar (ex-Banatul) și Vasile Topac (fost la Mailat). „Până la pauză ne-am descurcat, reușind să ne creem și câteva ocazii. Diferența s-a făcut în repriza secundă, când noi am căzut fizic”, a povestit Mariș.
Trupa lui Ciba a avut trei minute perfecte în actul al doilea, când a tranșat meciul – au înscris la foc automat Ciornei – 57, Bărdan – 59 și Turcaș – 60. Cu cinci minute înainte de final, Dema a stabilit scorul final.