Şoimii din Lipova au trecut pe primul loc în Liga a V-a

0
196

Seria A: Atletico Arad – AS Aluniș 5-2, Speranța Turnu – Mureșul Zădăreni 4-0, Victoria Felnac – Șoimii Lipova 3-5, Unirea Șeitin – AS Vinga 0-1, FC Zimandu Nou – Olimpia Bujac 0-3, AC Șagu – Voința Munar 4-0, Înfrățirea Iratoșu – Olimpia Bârzava 1-0, Mureșana Mândruloc – Cetate Săvârșin 1-2
Clasament
1     Lipova     9    7    0    2    37-12    21
2     Șagu    9    6    3    0    24-9    21
3     Bârzava    9    6    1    2    23-20    19
4     Bujac    9    6    0    3    24-13    18
5     Săvârșin    9    5    2    2    27-20    17
6     Iratoșu     9    5    1    3    18-18    16
7     Șeitin    9    4    1    4    20-19    13
8     Turnu    9    4    1    4    18-18    13
9     Vinga    8    3    3    2    20-11    12
10     Atletico    9    3    2    4    24-26    11
11     Zădăreni    9    3    2    4    17-22    11
12     Felnac    9    2    1    6    14-21    7
13     Munar    9    1    3    5    12-27    6
14    Mândruloc    9    2    0    7    19-38    6
15     Zimandu Nou    9    1    2    6    10-22    5
16     Aluniș    9    1    2    6    10-22    5
Etapa viitoare: Bujac – Atletico, Vinga – Turnu (sâmbătă, 15,00), Aluniș – Șagu, Felnac – Zimandu Nou, Lipova – Zădăreni, Munar – Iratoșu, Săvârșin – Șeitin, Bârzava – Mândruloc (duminică, 15,00).
Seria B: Dacia Beliu – Viitorul Satu Nou 1-3, Naţional II Sebiş – Șoimii Șimand 11-2, Viitorul Șepreuș – Avântul Târnova 2-2, Cetate Dezna – Flacăra Țipar 8-0, Voința Macea – Vulturii Socodor 0-4, Frontiera Pilu – Crișul Alb Buteni 2-1, Olimpia Bocsig – Crișul Alb Șicula 4-0, Steaua Grăniceri – Recolta Apateu 2-5.
Clasament
1     Sebiş    9    9    0    0    58-5    27
2     Satu Nou    9    8    0    1    43-11    24
3     Beliu    9    7    1    1    22-7    22
4    Șimand    9    6    1    2    23-19    19
5     Bocsig    9    5    2    2    30-15    17
6     Pilu    9    5    2    2    16-16    17
7     Dezna    9    4    2    3    29-23    14
8    Șepreuș    9    3    4    2    21-15    13
9     Socodor    9    3    3    3    17-17    12
10     Apateu    9    4    0    5    18-25    12
11     Târnova     9    2    1    6    9-18    7
12     Țipar    9    2    1    6    13-36    7
13     Șicula     9    1    2    6    10-34    5
14     Buteni    9    1    1    7    6-25    4
15     Grăniceri     9    0    2    7    13-37    2
16     Macea    9    0    2    7    6-31    2
Etapa viitoare: Beliu – Sebiș (sâmbătă, 15,00), Satu Nou – Socodor (duminică, 14,00), Șicula – Dezna, Buteni – Bocsig, Târnova – Pilu, Șimand – Șepreuș, Apateu – Macea, Țipar – Grăniceri (duminică, 15,00).

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.