pavel-lipovaDoar două minute a avut ocazia echipa lui Mircea Aslău să jubileze după ce Berar deschisese scorul din penalty (31), în a doua semifinală a Cupei României 2014-2015. Șoimii Lipova a revenit imediat de la 1-0 la 1-2, prin reușita lui Borteș (33), iar după alte două minute a trecut în avantaj, gol Flavius Pavel (35)!
Tot alb-albaștrii de pe Valea Mureșului au marcat și în actul al doilea, Borlean a punctat pentru 1-3 (63), iar gruparea condusă de Radu Pop are ocazia să ia trofeul, dacă trece în finală de Victoria Felnac, revelația sezonului Cupei.
Victoria: Fl. Rusu – Malancu (Brîndușe), Varga, Gurban, Fekete (Morar), Nistor, Raț, Purece, Botaș (Țigan), Berar, Drăgan.
Șoimii: Trifoi – Orza, L. Calancea, Moisă, Gornic, Borteș (Denuț), Cati, Sg. Popa (Ghiță), Borlean, Fl. Pavel (Iercan), Bimbo (Zoica).
Arbitri: Ionuț Nicoraș – Zoltan Nagy, Florin Vesa. Observatori: Adrian Apătean, Andras Mako.