mineranAtletul Sorin Mîneran, legitimat la CSM Arad, s-a clasat pe locul trei la Campionatul Naţional de Semimaraton, competiţie desfăşurată la Oradea. Mîneran, pe patru şi cinci la Naţionale, în probele de 10.000., respectiv 5.000. de metri, a încheiat concursul de pe Criș cu timpul de 1.06:28, record personal! Arădeanul s-a ales cu bronzul, fiind depășit în cursa de 21.097 de kilometri doar de Nicolae Soare (Știința Bacău; timp 1:04:26) și Cristinel Irimia (CSU Galați; 1.04:50). La Semimaratonul României, de la Oradea, au participat 70 de atleți, 42 la masculin și 28 la feminin, reprezentând 23 de cluburi. Sorin Mîneran are 23 de ani, face de opt ani sport de performanţă şi a câştigat în acest an Semimaratonul judeţului Arad, clasându-se pe trei la Semimaratonul Internaţional al Clujului şi la Supermaratonul Bekescsaba – Arad – Bekescsaba. În paralel, în limita timpului disponibil, atletul CSM-ului se ocupă şi de pregătirea unor tineri atleţi arădeni, cu vârste între 14 şi 18 ani.