campionat2

În perioada 18-19 februarie, Inspectoratul Judeţean de Poliţie Arad a fost gazda finalei regionale a Campionatului naţional de tenis de masă a Ministerului Afacerilor Interne.

La această competiţie au participat peste 20 de poliţişti din judeţele Arad, Timiş, Caraş-Severin, Gorj, Dolj, Mehedinţi şi Olt. La finalul meciurilor disputate, trei poliţişti arădeni au obţinut rezultate remarcabile urcând pe podium. Astfel, subcomisar de poliţie Răzvan Meszar a câştigat locul I la categoria de vârstă sub 35 de ani, calificându-se la finala naţională a Campionatului de tenis de masă a MAI, care se va desfăşura la Buzău, în perioada 16-21 martie.

De asemenea, agent şef principal Aurel Dreghici şi  agent principal Ovidiu Budean au ocupat locul III la categoria de vârstă peste 45 de ani, respectiv categoria  de vârstă 35-45 de ani.

Competiţia s-a desfăşurat la sala „Emil Prokopetz” a Clubului Sportiv Municipal Arad.