filimonfilDupă cele 120 de minute jucate în Cupă contra Sebișului, zărăndanii  nu au găsit resursele fizice și psihice să treacă de o divizionară a treia bihoreană extrem de arțăgoasă. Nici cei care au jucat mai puțin sau deloc miercuri nu s-au prea ridicat la înălțime, așa că Oșorheiul s-a impus cu 3-1.
Fiindcă Stănaia nu a găsit drumul spre gol, la prima lor ocazie, vizitatorii au trecut în avantaj. Petricău  a înscris cu capul în plasă în urma unei lovituri libere din la­teral dreapta executate de Trip. Huțanu și Filimon au ratat șansa egalării înainte de pauză, pentru ca – totuși – ultimul să inventeze o execuție frumoasă dintr-o lovitură liberă din unghi mort ce s-a dus la colțul lung al porții lui Hava. Era minutul 58, dar finalul a aparținut echipei lui Călin Cheregi. În minutul 74, portarul Șubaș  a pasat la adversary, iar Costea i-a pasat simplu lui Petricăupentru 1-2. Scorul final: 3-1 pentru CS Oşorhei a fost stabilit de Todea, care a marcat dintr-un penalty la un presupus henț comis în careu de Bun
Ineu: Bujor (50 Șubaș) – Popovici (78 Deloreanu), Ciobanu (60 Bun), Wild (46 Tudoroiu), Hulbăr (78 Talpaș) – Tomuț (62 Chirilă), Bier (46 Clej) – Huțanu (50 Ciocan), Stănaia (46 Crișan), Filimon (62 Șulumberchean) – Ciubotă (46 Mașniță). Antrenor: Cristian Sculici
CS Oşorhei: Hava – A. Petricău, Pintea Pop Şerban, Cornea –  V. Petricău, Todea – Hosu, Trip. Chiş – Ov. Popa. Au mai jucat: Buz, Borşa, Cervinschi, Hering, Costea, Mălaiu, Cuc, Sg. Ban, Boca.   Antrenor: Călin Cheregi.