Tânăra echipă a AMEFEI a jucat cu mult tupeu în bazinul campioanei. CSM Oradea s-a impus în ambele jocuri, însă arădenii nu au cedat uşor.
În primul joc, CSM Oradea s-a impus cu 16-8 (4-2, 4-2, 5-2, 3-2). Au marcat pentru echipa arădeană: Grama 3 goluri, Vancsik 2, Furj, Huber şi Palotaş câte 1. AMEFA a avut o primă repriză excelentă în meciul doi al disputei cu campioana CSM Oradea. A fost 2-2 după 7 minute, după care orădenii, beneficiind de o experienţă superioară, s-au impus în celelalte 3 reprize. Per total a fost 15-8 (2-2, 3-1, 5-1, 5-4) pentru CSM. De la echipa arădeană au marcat: Vătrai şi Huber câte 2 golui, Fuj, Palotaş, Grama, Laza şi Bordea câte 1.
În dubla cu CSM, antrenorul Cristian Cosma a utiliazt lotul: Hodăgeu, Vancsik, Pantazi, Furj, Vătrai, Huber, Palotaş, Grama, Laza, Kovacs, Bordea, Samuilă şi Vidican.