UTA a disputat ultimul meci din acest sezon pe Stadionul „Anghel Iordănescu”, în compania celor de la FC Voluntari.
Cu toate că elevii lui Laszlo Balint și-au atins obiectivul în meciul cu Gaz Metan, aceștia nu s-au culcat pe o ureche la ultimul meci al sezonului.
Primele minute de pe Arena „Anghel Iordănescu“ au fost destul de agitate de ambele părți însă ambele echipe au reușit să își mențină defensiva destul de bine. Arădenii au stârnit mari emoții cu câteva ocazii mari dar destul de imprecise.
Cu toate că și elevii lui Liviu Ciobotariu au atacat periculos, utiștii și-au făcut bine treaba și au respins fiecare atac. La finalul primei reprize tabela a arătat scorul de 0-0.
Finalul meciului a arătat destul de dezorganizat, iar disperarea celor de la Voluntari și-a spus cuvântul. Finalul partidei s-a încheiat cu scorul de 0-0, iar arădenii s-au întors acasă cu un punct.
Formații oficiale:
FC Voluntari: Rîmniceanu – Veiga, Tamaș, Armaș, Al. Vlad – Droppa, Tavares, I. Gheorghe – Da Veiga Lopes, Betancor, Al. Ilie.
UTA: Fl. Iacob – Tomozei, Erico, Ilie, Shlyakov – Albu, Vorobjovas – Miculescu, Roger, D. Rusu – Hora.
Arbitri: Radu Petrescu – Mircea Grigoriu (ambii din Bucureşti), Marius Badea (Râmnicu Vâlcea)
Rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)
Observator: Corneliu Fecioru (Bucureşti).