Bătrâna Doamnă a jucat astăzi la amiază, pe stadionul CPL din Grădiște, al doilea amical al acestei perioade de pregătire. Adversar i-a fost echipa de ligă secundă din Serbia, OFK Vrsac. După o primă repriză albă, în care UTA a dominat dar s-a lovit de o apărare bună a oaspeților, și în care singura ocazie mare a fost semnată de Benga în finalul reprizei, când fundașul nostru a lovit transversala, jocul a fost decis în partea a doua. La fel ca în meciul de la Șiria cu Vojvodina Novi Sad, eroul a fost nigerianul Joseph Godwin care s-a aflat de două ori la locul potrivit, înscriind simplu, cu latul, din mijlocul careului, în minutele 50 și 66. Cibi a ratat și el o mare ocazie, reluând peste poartă din 4 metri, după care tot tânărul mijlocaș arădean a fost erou negativ, fiind eliminat după o intrare dură asupra unui adversar. Sârbii la rândul lor au terminat meciul în 10 oameni, acesta fiind ultimul eveniment notabil înainte de finalul meciului, care se încheie cu 2-0 pentru roș-albi.

Laszlo Balint a trimis în teren următoarea formulă de start: Mociu – Abeid, Batha, Benga, Dobrescu – Anton, Matei – Stahl, Ubbink, Otele – Keserü. În repriza secundă, UTA a jucat în următoarea componență: Balauru – Vukcevic, Cibi, Hoxhallari, Dobrescu – Anton, Matei (65. Bota) – Maxim, Negoescu, Jobello – Godwin.

UTA intră acum în linie dreaptă în pregătirile pentru meciul din campionat cu Sepsi, care se va juca peste o săptămână, vineri 2 decembrie, de la ora 15.30, pe Arena „Francisc Neuman“