uta 2Sâmbătă la prânz, Roli Nagy și elevii săi au fost față în față cu bihorenii de la FC Hidișel, gruparea fostului jucător de la ACU, Adi Iova, ce elimina în toamnă din Cupa României pe Național Sebiș și Șoimii Pâncota. Alături de confirmatul Remus Avrămuțiu, în efectivul arădean s-au mai regăsit câteva nume noi. Via Atletico Bekescsaba au sosit portarul Alexandru Mitrea, Raul Stănaia și Ciprian Rus, Adrian Suslak și-a încheiat conturile cu Ineul și a jucat pentru UTA II, iar pe lista noutăților au mai figurat Ionuț Pașcu (ex-Voința Mailat) și Adrian Capătă, pe care Nagy l-a avut elev la UTA și Sebiș, iar ultima dată a avut o experiență în Germania. Asupra tuturor, verdictele vin zilele următoare.
A fost 2-2, cu goluri arădene marcate de Gheorghiță și Măgulean. Nagy și Radu Anca au mizat pe Bodea – Ad. Popa, Botiș, Cotoc, Burlă, Dobrean, Hlistei, Rus, Capătă, Gheorghiță, Pavel – repriza I și Mitrea – Pantea, Wild, Pașcu, Suslak, Avrămuțiu, Măgulean, Stănaia, Cl. Popa, Vlad, Leucuța – repriza a II-a. Mâine, UTA II merge în Timişoara pentru un meci cu Ripensia. Cele două echipe au mai jucat un amical în toamnă, pe Francisc Neuman, încheiat cu victoria arădenilor, 4-1.