Primul sfert de oră se scurge fără evenimente. Se joacă între cele două careuri, lent și cu multe greșeli la construcție de ambele părți. UTA poate deschide scorul în minutul 30. Ubbink îl angajează excelent pe Dangubic, acesta rămâne singur cu Ducan în lateral dreapta dar plasează mingea pe lângă poartă. UTA începe să pună presiune pe defensiva Mioveniului însă aproape de gol sunt gazdele. În minutul 39 o minge aruncată în careul nostrul îl depășește pe Erico și Garutti din poziție excelentă are o execuție greșită și mingea trece pe lângă poartă. Peste doar un minut UTA își bate joc de o ocazie rarisimă. Miculescu scapă pe stânga, trage din unghi, Ducan respinge dar Dangubic șutează pe lângă poarta goală. A fost ultima ocazie a reprizei, care se încheie cu tabela intactă, 0-0.

UTA începe în atac repriza secundă, Dangubic îi întoarce serviciul lui Miculescu dar șutul decarului arădean este respins în corner de Ducan. Antal intră în locul lui Dangubic dar ocazia vine la poarta noastră unde Blănaru, rămas liber la marginea careului de 16 metri trage la colțul lung însă Balauru respinge în corner. UTA intră într-un joc de uzură, fizic, cu mingi la bătaie, care convine gazdelor. Pentru ultimele 10 minute intră Passaglia la mijloc pentru mai multă creativitate și Wagner în atac pentru mai multă forță. Din păcate nu se vede nicio îmbunătățire în jocul UTA-ei, ba ma mult e nevoie de intervenția providențială a lui Balauru după ce Garutti îl depășește din nou pe Erico, Mioveniul prinde curaj și pune presiune pe poarta noastră, având câteva situații periculoase în careul nostru.

CS Mioveni: Ducan – Balauru (84. Iacob), Scarlatache, Garutti – Oancea, Panait, Dumitriu (84. Toma), Burnea (56. Rădescu) – Buziuc (75. Coșereanu), Rusu, Blănaru (75. Sanoh). Rezerve: I. Popescu – Cierkpa, Cristea, Veres. Antrenor: Alexandru Pelici

UTA: Balauru – Vukcevic, Erico, Medjimorec, Shlyakov (45. Baravykas) – Vorobjovas, Batha (79. Passaglia) – Roger (79. Wagner), Ubbink, Miculescu – Danbubic (62. Antal). Rezerve: Iacob – Benga, Dima, Isac, Mercioiu. Antrenor: Laszlo Balint

Arbitru: Radu Petrescu (București) – Mihai Marinca (Bistrița), Florin Vișan (Galați) – Andrei Moroiță (Ploiești)

Observatori: Irina Mârț (București – arbitri) – Dan Potocianu (Reșița – joc)

Cartonașe galbene: Oancea / Shlyakov