UTA s-a impus cu 3-2, în amicalul cu Ripensia

0
206

Ultimul meci de pregătire de dinaintea partidei cu Farul Constanța, s-a disputat în această miercuri de pe arena „Francisc Neuman”, în compania echipei Ripensia Timișoara. După multă vreme utiștii au jucat în fața arădenilor, iar scorul s-a încheiat cu 3-2 în favoarea UTA-ei. În cele două reprize de 30 de minute arădenii au înscris prin Hora, în minutul 8, Roger în minutul 30 şi Antal, din penalty, în minutul 54.

Cei de la Ripensia au egalat în două rânduri, prin autogolul lui Medjimorec, din prima parte şi reuşita semnată de Stoica, minutul 49.

Prima repriză a fost jucată de UTA cu următorii: Iacob – Vukčević, Erico, Medjimorec, Shlyakov – Batha, Passaglia – Bustea, Roger, Miculescu – Hora, cel mai probabil combinația aceasta va fi folosită și în primul meci oficial. În cea de-a doua parte Balint a făcut schimbări: Balauru – Tomozei, Erico (50 C. Mihai), Medjimorec (50 Mar), Baravykas – T. Călin, Vorobjovas – Antal, Ubbink, Negoescu – Mercioiu (50 Dangubic).

Meciul a fost un test bun înaintea primului meci din Liga 1, cel cu Farul Constanţa, formaţie pregătită de Gică Hagi.