UTA Under 17 a pierdut finala Ligii Elitelor

0
302

Jucătorii Under 17 ai Academiei UTA au jucat în această luni finala Ligii Elitelor împotriva echipei similare a Viitorului Constanța. Meciul disputat la Mogoșoaia s-a încheiat cu un rezultat drastic pentru arădeni.

Puștii de la Academia Hagi, au început partida destul de dur, iar utiștii au pătruns foarte greu în jumătatea adversă. Constănțenii au deschis scorul în minutul 41 prin Radaslavescu care a trimis mingea imparabil la colțul lung.

În repriza secundă arădenii nu au arătat mai bine, după numai trei minute de la începerea reprizei secunde scorul celor de la Viitorul s-a dublat. Iar până în minutul 70 scorul a devenit 4-0 în defavoarea arădenilor. Pe final elevii lui Donca, Ungur și Boroș au reușit să marcheze golul de onoare în minutul 86 însă ca răspuns de final cei de la Academia Hagi au mai înscris încă un gol, iar meciul s-a încheiat cu drasticul rezultat de 1-5.

UTA: Blaga – Sarkozi (Botoroagă 81), Pele, Roșu, Codrea – P. Popa (Lingurar 81), Șerengău, Bulza (Boiț 55), R. Cristian – R. Pop, N. Nagy (Pășcălău 53). Rezerve: Malița – Bocancea, Manoilă, Opriș, Varga. Antrenor: Dinu Donca.

Viitorul: Dincă – Maftei, Osman, Duțu, Borza (Curea 60) – Martinovic, Radaslavescu, Bujor (Neicu 75), Malama (Stancu 75) – Bâceanu (Mazilu 63), Sali (Caragea 63). Rezerve: Răfăilă – Răducioiu, Pleșa, Știubea. Antrenor: Ionuț Mihu.

Arbitri: Sorin Costreie (Buftea – Ilfov) – Cosmin Vatamanu (Bucureşti) – Mihăiță Necula (București)

Observator FRF: Iulian Radu (București)