UTA a avut meci în deplasare cu ACS Transilvania în această sâmbătă în cadrul Ligii Elitelor U16. Partida s-a jucat la Terenul „Comunal“ din Dumitra, la 12 km distanță de Bistrița. A fost un duș rece pentru copiii de pe Mureș, adversarii UTA-ei câștigând cu scorul de 7-1. În minutul 37 Murgu a primit al doilea cartonaș galben, implicit și pe cel roșu, iar la pauză s-a intrat cu 3-0. La reluare bistrițenii mai înscriu de două ori în primele zece minute. Golul de onoare este marcat de Nica în minutul 58, gazdele stabilind scorul final în minutele 59 și 73, anunță UTA pe site-ul oficial.

UTA: Egeto – Joldea, Mocriș, Murgu, Buză, Maghiar, Olăroiu, Bădău, Curtuiuș, Nica, Blaga.

Au mai jucat: Purdescu (41), Bușu (41), Bercea (41), Hudișteanu (61), Neaga (61).

Rezerve: Roman, Roșu.

A marcat: Nica (58).

Antrenori: Sorin Botiș, Sebastian Huțan.

Sâmbăta viitoare, în etapa cu numărul trei, la Arad vin juniorii de la ACS Târgu Mureș.