Șoc în lumea presei: a încetat din viață Lucian Ciobanu, un cunoscut fotograf din Arad. Anunțul a fost dat printr-o postare a lui Andrei Ando:
“După o scurtă, dar grea suferință, în zorii acestei zile a încetat din viață colegul nostru Lucian Ciobanu – Fotovideo Lucian Foto VideoLucian
A fost o persoană volubilă, tonică, întotdeauna pozitivă. A iubit viața, oricâte greutăți și nedreptăți i-a rezervat. A lucrat în presă, la TV Arad, West TV, Arq, timp de trei decenii, iar în ultimii zece ani a fost fotograful oficial al Consiliului Județean.
A rămas conectat la fenomenul sportiv arădean până în ultimele sale săptămâni, nelipsit de la jocurile UTA-ei și ale echipei de baschet ICIM. Pe stadion, la sală, era cu adevărat fericit.
Moartea prematură a lui Lucian, în urma unei boli incurabile, în care nu a crezut până în ultimul moment, ne mâhnește profund. Ne vor lipsi încurajările sale, zâmbetul său molipsitor, optimismul pe care nu îl abandona niciodată.
Deznodământul fulgerător al suferinței lui ne amintește cât suntem de fragili și de trecători. Cu câteva săptămâni mai devreme și-a cumpărat o mașină nouă. Îi plăcea tehnologia, să aibă mereu ultimul model de telefon, de smartwatch, de televizor. Îi plăcea să trăiască intens, să iubească și își dorea foarte mult să se simtă iubit.
Dumnezeu să îl aibă în grija Sa!”.
Stâlpul va fi diseară și mâine, la ora 19, la Casa Mortuară Kuki, de pe strada Cocorilor.

Dumnezeu să-l odihnească!

Recomandările redacției