Polițiștii Secției 1 Vlaicu au depistat un tânăr de 19 ani, în timp ce conducea un autoturism pe strada Dimitrie Țichindeal. Din verificări a reieșit că tânărul nu deține permis de conducere, iar autoturismul ar fi fost sustras. În baza probatoriului administrat, acesta a fost reținut pentru 24 de ore, cercetările fiind continuate sub supravegherea procurorului de caz, într-un dosar penal, întocmit pentru conducerea unui vehicul fără permis de conducere și furt în scop de folosință.
A1 404
Urs și la Almaș! De data aceasta, un urs brun a fost depistat între comunele Gurahonț și Almaș (foto)
citește mai mult »