Liga de Tineret (play-out, etapa 10): LPS Bihorul Oradea – UTA 2-5

Băieții antrenați de Marius Ciubăncan și Sorin Botiș au învins în deplasare la LPS Bihorul Oradea cu 5-2, în ultima etapă din play-out-ul Ligii de Tineret. Arădenii au marcat prin Bărbat (2), Vâlcu, Kyrychenko și Joldea. UTA a început meciul cu Lungu – Purdescu, Joldea, Murgu, Hara, Hodoșan, Curtuiuș, Vâlcu, Olăroiu, Băloi, Kyrychenko. Au mai intrat Neag, Bărbat, Tolcea și Corchiș. Formația arădeană a încheiat play-out-ul pe poziția a treia, cu 32 de puncte

Liga Elitelor U17 (play-off, etapa 10): Csikszereda – UTA 3-3

Formația pregătită de Mihai Petcuț și Costel Bogoșel a terminat pe locul 2 după remiza, 3-3, de la Miercurea Ciuc. Chiar dacă învingeau, nu puteau face rocada cu Universitatea Craiova, ocupanta locului întâi, deoarece oltenii au învins cu 2-1 pe CFR Cluj. Ultima reușită a UTA-ei a fost un autogol al gazdelor, iar cele două goluri înscrise de arădeni poartă semnătura lui Huc și Dragoș. Cei doi antrenori au ales să înceapă meciul cu Pleșca – Nițu, Marinescu, Groza, Ștef, Leca, Indreica, Șiclovan, Calotă, Crainic, Huc. Pe parcurs au mai intrat Dragoș, Baba, Centye, Felea și Măgulean. Duminica viitoare, „roș-albii” vor juca pe teren propriu cu FCSB în prima manșă a semifinalei Ligii Elitelor U17.

Liga Elitelor U16 (play-off, etapa 10): Universitatea Craiova – UTA 2-1

UTA a pierdut la limită ultima partidă din Play-Off-ul Ligii Elitelor U16. Arădenii au jucat la Universitatea Craiova, iar partida s-a încheiat cu victoria gazdelor, 2-1. Pentru arădeni a marcat Tolcea. Sandu Gaica, Adi Ungur, Costel Bogoșel și Radu Mărginean au aliniat următorul unsprezece: Cioară – Glevan, Ancateu, Bărbat, Berar, Hodoșan, Corchiș, Păduraru, Burcă, Tolcea, Iancu. Au mai jucat Cismaș, Bokșe, Vălean, Mercea și Donca. „Roș-albii” au încheiat play-off-ul pe locul 4, cu 38 de puncte.

Liga Elitelor U15 (play-off, etapa 10): Universitatea Craiova – UTA 2-4

În play-off-ul Ligii Elitelor U15, UTA s-a impus cu 4-2 pe terenul liderului, Universitatea Craiova, după ce la pauză gazdele conduceau cu 1-0. Golurile arădenilor au fost marcate de GhermanPiciorușIle și Spătariu. Dinu Donca și Alex Nistor au ales să înceapă meciul cu Șuli – Drăgușin, Gherman, Sabău, Mărgan, Antochi, Sherzad, Ile, Dogan, Barbu, Picioruș. Au mai jucat Căilean, Spătariu, Tănăsie, Zachar și Baeșu. Echipa arădeană încheie astfel play-off-ul pe locul secund, cu 51 de puncte, însă nu se califică în faza finală a competiției, acolo unde merge cel mai bun loc 2 din cele trei serii de play-off. Seria a doua e cea care trimite ocupanta locului secund, iar aceasta e Farul Constanța, cu 52 puncte.

Liga Elitelor U14 (etapa 18): UTA – Minaur Baia Mare 2-1

Echipa antrenată de Mircea Aslău a obținut toate punctele din duelul cu Minaur Baia Mare, pe care i-a învins cu 2-1. Arădenii au marcat cele două goluri în prima repriză prin Burta și Benea, iar scorul pauzei a fost 2-0. Primul unsprezece a fost alcătuit din Pasquale – Părtan, Popov, Benea, Oraș, Buțiu, Achim, Burta, Pelău, Aslău, Istrate. Pe parcurs au mai intrat Terpea, Pantea, Muntean, Cean și Toma. „Roș-albii” ocupă în acest moment locul 7 în seria 5 a Ligii Elitelor U14, iar etapa viitoare vor juca în deplasare la Academia de Fotbal Viitorul Cluj.