CSM Arad a cucerit două medalii de bronz de la Cupa României pentru tineret şi seniori la tenis de masă, competiţie desfăşurată la Dum­- brăviţa, în judeţul Timiş. Andreea Fistyulof a urcat pe a treia treaptă a podiumului la tineret, după ce a ocupat locul 2 într-una dintre cele două grupe prelimi­nare, cu două victorii și tot atâtea înfrângeri, cedând în semifinale, scor 0-4 (9, 4, 10, 7), cu viitoarea campioană, Adina Diaconu, de la CSS Slatina.
Tot CSM-ul a mai luat un „bronz”, prin prin Adrian Dodean (foto), care a cedat în semifinalele rezervate seniorilor, scor 1-4, cu vicecampionul Alexandru Cazacu (CS Mioveni). În drumul spre medalie, Dodean a câştigat trei meciuri: 4-1 cu Gyorgy Szilard, 4-0 cu Andrei Flămând şi 4-2 în sferturi, cu Cristian Pletea.
Tot la seniori, Gheorghe Durdun a pierdut în turul întâi. În fine, Andreea Fistyulof şi Bogdana Trifu au avansat până în sferturi la senioare.