atletico-juniori-c„Galben-negrii” lui Cristi Păcurar și Francisc Tisza au trecut cu 3-0 de FCM Reșița în finala turneului zonal al juniorilor C și se pregătesc pentru penultimul act al competiției, programat între 18-23 iunie.
Reșița le-a făcut meci greu arădenilor, opunând o rezistență bună în defensivă, cel puțin în primul act, încheiat la scor alb. Tot egal, dar la 1, era și scorul șuturilor care nimeriseră transversala, cu cei din Valea Domanului ratând primii.
Repriza secundă, băieții de la Atletico s-au apropiat de jocul lor obișnuit și au făcut diferența. Bubuș a deschis scorul reluând din fața careului mic o centrare venită de pe flancul stâng în minutul 54, 1-0. Același fotbalist al arădenilor a repetat faza după 8 minute, doar că „assistul” a venit din dreapta, 2-0.
Ultima reușită i-a aparținut nou-intratului Pop, 3-0 scor final, iar Atletico savurează bucuria calificării.
Stanciu – Iova, Iuga, Lazăr, Copaci, Oaidă, Tănase, Brănişteanu, Stahl, Man, Bubuş a fost unsprezecele de start ales de Păcurar și Tisza, care i-au mai introdus în teren pe Jorza, Pop, Toma, Marica, Zopota.
Locația turneului semifinal urmează a fi anunțată de FRF la începutul săptămânii viitoare.