FCSB, rămâne liderul Ligii 1, reușind a șaptea victorie consecutivă în campionat, scor 3-0, în duelul cu UTA, una dintre revelațiile sezonului. Formația arădeană a încercat să țină piept bucureștenilor însă, pe final de repriză secundă arădeanul Dennis Man a fost cel care a deschis scorul în minutul 76. Chiar înainte de fluierul final arădenii au lăsat garda jos, momente în care elevii lui Toni Petrea au profitat la maxim și au mai înscris două goluri. Tot în a doua repriză elevii lui Laszlo Balint au rămas fără un jucător după ce Neluț Roșu a primit cartonașul roșu.

Astfel, UTA a obținut prima înfrângere în deplasare după un an în care a fost neînvinsă pe teren advers. Scorul final a fost unul devastator pentru UTA, după ce la finalul partidei în poarta lui Iacob au fost marcate trei goluri.

FCSB: A. Vlad – V. Creţu, I. Cristea, A. Miron, Panţîru – Moruțan, Simion, Fl. Tănase – Man, Olaru, O. Popescu. Pe bancă: Straton – Briceag, Fl. Coman, Vînă, Buziuc, Ov. Popescu, Perianu, Oaidă, Șut. Antrenor: Toni Petrea.

UTA: Fl. Iacob – Tomozei, Erico Da Silva, Benga, Roumpoulakou – Miculescu, Albu, Roșu, D. Rusu – Morar, Hora. Pe bancă: Balauru – Ilie, Bustea, Ursu, Melinte, Isac, Tescan, Buhăcianu, C. Rus. Antrenor: Laszlo Balint

Arbitru: Cătălin Popa (Pitești) – Daniel Mitruţi (Craiova), Vlad Bârleanu (București). Rezervă: Bogdan Dumitrache (București).

Observator de arbitri: Irina Mîrț (București).

Observator de joc: Eduard Alexandrescu