Victoria Lunca Teuz Sânpaul a cedat acasă în fața Înfrățirii Iratoșu, iar CS Vladimirescu II, învingătoare fără emoții în fața Olimpiei Bârzava, a profitat și a preluat șefia primei serii. Dincolo, deși a stat, Crișul Alb Buteni rămâne pe prima poziție.

Seria A:
Atletico Arad – FO Sp. German 2-2, Victoria LT Sânpaul – Înfrățirea Iratoșu 1-2, CS Vladimirescu II – Olimpia Bârzava 6-0, FC Zimandu Nou – AC Șagu 1-0, Unirea Șeitin – AS Vinga 2-2, Cetate Săvârșin – Voința Macea 2-0, Mureșul Zădăreni – Mureșana Mândruloc 1-1, Olimpia Bujac – FC Sânleani 3-0 (f.j.), AS Aluniș a stat.
Clasament
1 CS Vladimirescu II 21 15 1 5 78-40 46
2 Victoria LT Sânpaul 21 14 3 4 54-23 45
3 FC Zimandu Nou 20 13 1 6 62-28 40
4 AS Vinga 22 12 3 7 43-43 39
5 Cetate Săvârșin 21 11 3 7 67-40 36
6 Înfrățirea Iratoșu 21 10 5 6 42-38 35
7 Olimpia Bujac 21 11 2 8 53-55 35
8 FO Sp. German 21 10 4 7 48-46 34
9 Unirea Șeitin 20 10 3 7 41-28 33
10 Mureșana Mândruloc 20 9 5 6 57-39 32
11 Atletico Arad 21 9 2 10 43-45 29
12 Mureșul Zădăreni 21 7 2 12 43-42 23
13 AS Aluniș 20 6 4 10 41-58 22
14 AC Șagu 20 6 3 11 26-33 21
15 FC Sânleani 22 4 4 14 33-61 16*
16 Olimpia Bârzava 21 4 0 17 26-81 12
17 Voința Macea 21 3 1 17 20-77 10
* Exclusă, pierde restul meciurilor cu 3-0
Etapa viitoare:
Bârzava – Bujac, Șagu – Aluniș, Zimandu Nou – Șeitin, Mândruloc – Săvârșin, Macea – Atletico, Sp. German – Sânpaul, Iratoșu – Vladimirescu, Sânleani – Vinga (0-3), Zădăreni stă.
Seria B:
Viitorul Satu Nou – Viitorul Șepreuș 5-3, Recolta Apateu – Șoimii Șimand 2-2, Vulturii Socodor – Olimpia Bocsig 3-2, Highișana Drauț – Flacăra Țipar 5-0, Frontiera Pilu – Viitorul Almaș 3-0, Cetate Dezna – Steaua Grăniceri 3-2, Crișul II Chișineu Criș – Dacia Beliu 0-3 (f.j.), CS Moneasa – Avântul Târnova 0-3 (f.j.), Crișul Alb Buteni a stat.
Clasament
1 Crișul Alb Buteni 20 14 4 2 42-22 46
2 Avântul Târnova 21 14 2 5 80-23 44
3 Recolta Apateu 21 12 6 3 60-23 42
4 Șoimii Șimand 21 13 2 6 53-33 41
5 Viitorul Almaș 21 11 3 7 42-33 36
6 Vulturii Socodor 20 10 4 6 53-34 34
7 Steaua Grăniceri 21 10 2 9 56-44 32
8 Viitorul Șepreuș 21 9 3 9 54-55 30
9 Highișana Drauț 21 8 5 8 66-42 29
10 Frontiera Pilu 21 8 5 8 47-50 29
11 Viitorul Satu Nou 21 9 1 11 48-52 28
12 Olimpia Bocsig 21 7 5 9 42-43 26
13 Cetate Dezna 21 8 2 11 50-74 26
14 Flacăra Țipar 21 7 3 11 35-48 24
15 Dacia Beliu 20 6 5 9 30-33 23
16 Crișul II Chișineu Criș 22 5 2 15 24-55 17*
17 CS Moneasa 22 0 0 22 11-129 0*
* Exclusă, pierde restul meciurilor cu 3-0
Etapa viitoare:
Buteni – Socodor, Almaș – Drauț, Țipar – Apateu, Șimand – Bocsig, Beliu – Dezna, Grăniceri – Pilu, Târnova – Chișineu Criș (3-0), Șepreuș – Moneasa (3-0), Satu Nou stă.

Lasă un răspuns

Recomandările redacției