Seria A:
Atletico Arad – AS Aluniș 3-4, Victoria LT Sânpaul – FC Zimandu Nou 2-3, CS Vladimirescu – AC Șagu 2-1, Cetate Săvârșin – Mureșul Zădăreni 3-3, Olimpia Bârzava – FO Sp. German 0-5, Unirea Șeitin – Înfrățirea Iratoșu 1-2, AS Vinga – Mureșana Mândruloc 5-3, FC Sânleani – Voința Macea 0-3, Olimpia Bujac a stat.

Clasament
1 CS Vladimirescu 26 19 1 6 95-45 58
2 AS Vinga 27 17 3 7 63-52 54
3 FC Zimandu Nou 26 17 2 7 84-42 53
4 FO Sp. German 27 15 4 8 64-50 49
5 Victoria LT Sânpaul 26 15 3 8 61-35 48
6 Cetate Săvârșin 26 14 3 9 86-53 45
7 Înfrățirea Iratoșu 27 13 5 9 59-48 44
8 Olimpia Bujac 26 14 2 10 69-68 42*
9 Mureșana Mândruloc 27 12 5 10 78-63 41
10 Unirea Șeitin 26 12 3 11 51-43 39
11 Atletico Arad 26 11 2 13 56-65 35
12 AC Șagu 26 10 3 13 47-45 33
13 Mureșul Zădăreni 26 10 2 14 66-55 32
14 AS Aluniș 26 7 5 14 52-82 26
15 Olimpia Bârzava 27 6 0 21 36-106 18
16 FC Sânleani 28 4 4 20 33-79 16**
17 Voința Macea 27 5 1 21 29-98 16
* Penalizată cu 2 puncte
** Retrasă
Etapa viitoare
(miercuri 5 iunie):
Macea – Bîrzava, Sp. German – Iratoșu, Zădăreni – Atletico, Săvîrșin – Șeitin, Aluniș – Sînpaul, Zimandu Nou – Vladimirescu, Șagu – Bujac, Mîndruloc – Sînleani (3-0), Vinga stă.
Seria B:
Cetate Dezna – Viitorul Satu Nou 5-0, Flacăra Țipar – Steaua Grăniceri 4-2, Șoimii Șimand – Dacia Beliu 7-3, Olimpia Bocsig – Avântul Târnova 1-3, Recolta Apateu – Viitorul Șepreuș 4-2, Frontiera Pilu – Crişul Alb Buteni 1-4, Vulturii Socodor – Viitorul Almaș 3-0 (f.j.), Highișana Drauț a stat.

Clasament
1 Crişul Alb Buteni 26 18 5 3 57-29 59
2 Recolta Apateu 27 17 6 4 85-32 57
3 Avântul Târnova 26 18 3 5 97-29 55
4 Șoimii Șimand 27 17 4 6 70-40 55
5 Vulturii Socodor 27 16 4 7 74-41 52
6 Steaua Grăniceri 28 12 4 12 65-56 40
7 Viitorul Șepreuș 26 11 5 10 68-65 38
8 Olimpia Bocsig 27 10 7 10 58-48 37
9 Viitorul Almaș 28 11 3 14 42-54 36
10 Viitorul Satu Nou 26 11 2 13 58-62 35
11 Cetate Dezna 27 10 4 13 62-82 34
12 Frontiera Pilu 26 9 6 11 57-63 33
13 Highișana Drauț 26 9 6 11 75-53 31
14 Dacia Beliu 26 8 6 12 42-54 30
15 Flacăra Țipar 27 9 3 15 46-75 30
16 Crişul II Ch. Criş 26 5 2 19 24-67 17
17 CS Moneasa 26 0 0 26 11-141 0
Etapa viitoare
(miercuri 5 iunie):
Satu Nou – Pilu, Buteni – Drauţ, Beliu – Ţipar, Şepreuş – Bocsig, Târnova – Şimand, Ch. Criş – Socodor (0-3), Mo­neasa – Dezna (0-3), Apateu stă.

Lasă un răspuns

Recomandările redacției