Seria A:
Atletico Arad – AC Șagu 1-8, Olimpia Bujac – Voința Macea 7-2, CS Vladimirescu II – Mureșana Mândruloc 6-1, Cetate Săvârșin – FC Zimandu Nou 5-3, Mureșul Zădăreni – AS Aluniș 6-1, Unirea Șeitin – Olimpia Bârzava 2-3, AS Vinga – FO Sânpetru German 3-2, FC Sânleani – Înfrățirea Iratoșu 0-3 (f.j.), Victoria LT Sânpaul a stat.
Clasament
1 CS Vladimirescu II 25 18 1 6 93-44 55
2 Victoria LT Sânpaul 24 15 3 6 58-28 48
3 AS Vinga 25 15 3 7 55-47 48
4 FC Zimandu Nou 24 15 2 7 76-39 47
5 FO Sp. German 26 14 4 8 59-50 46
6 Olimpia Bujac 25 14 2 9 67-63 42
7 Cetate Săvârșin 24 12 3 9 75-49 39
8 Unirea Șeitin 24 12 3 9 48-35 39
9 Înfrățirea Iratoșu 25 11 5 9 49-45 38
10 Mureșana Mândruloc 24 10 5 9 67-56 35
11 Atletico Arad 24 11 2 11 52-56 35
12 AC Șagu 24 9 3 12 42-42 30
13 Mureșul Zădăreni 24 9 2 13 57-48 29
14 AS Aluniș 24 6 5 13 47-73 23
15 Olimpia Bârzava 25 6 0 19 34-93 18
16 FC Sânleani 26 4 4 18 33-73 16*
17 Voința Macea 25 4 1 20 24-95 13
* Exclusă
Etapa viitoare:
Iratoșu – Bârzava, Aluniș – Săvârșin, Zădăreni – Șeitin, Zimandu Nou – Atletico, Șagu – Sânpaul, Mândruloc – Bujac, Macea – Vinga, Sp. German – Sânleani (3-0), Vladimirescu stă.
Seria B:
Vulturii Socodor – Flacăra Țipar 6-3, Olimpia Bocsig – Steaua Grăniceri 2-0, Recolta Apateu – Dacia Beliu 7-1, Highișana Drauț – Avântul Târnova 3-4, Frontiera Pilu – Viitorul Șepreuş 4-4, Crișul II Chișineu Criș – Crișul Alb Buteni 0-3 (f.j.), CS Moneasa – Viitorul Satu Nou 0-3 (f.j.), Şoimii Şimand – Viitorul Almaș 3-0 (f.j.), Cetate Dezna a stat.
Clasament
1 Recolta Apateu 25 16 6 3 81-24 54
2 Crișul Alb Buteni 24 16 5 3 52-28 53
3 Şoimii Şimand 25 16 3 6 62-36 51
4 Avântul Târnova 24 16 3 5 88-28 49
5 Vulturii Socodor 25 14 4 7 68-41 46
6 Viitorul Almaș 25 11 4 10 43-43 37
7 Olimpia Bocsig 25 10 6 9 56-44 36
8 Steaua Grăniceri 25 11 3 11 59-51 36
9 Viitorul Șepreuş 24 10 5 9 63-61 35
10 Viitorul Satu Nou 25 11 2 12 58-57 35
11 Frontiera Pilu 25 9 6 10 56-59 33
12 Highișana Drauț 25 8 7 10 73-51 29
13 Dacia Beliu 24 8 5 11 38-46 29
14 Cetate Dezna 24 8 4 12 54-81 28
15 Flacăra Țipar 25 7 3 15 39-73 24
16 Crișul II Ch. Criș 25 5 2 18 24-64 17
17 CS Moneasa 25 0 0 25 11-138 0
Etapa viitoare:
Almaș – Țipar (0-3), Buteni – Dezna, Grăniceri – Șimand, Șepreuș – Drauț, Târnova – Apateu, Beliu – Bocsig, Satu Nou – Chișineu Criș (3-0), Moneasa – Socodor (0-3), Pilu stă. (3-0).

Lasă un răspuns

Recomandările redacției