Liga a V-a, rezultatele înregistrate în etapa a XXX-a

0
211

Seria A: CS Atletico Arad – Cetate Săvârșin 4-9, L. Teuz Sânpaul – Mureșul Zădăreni 2-1, Olimpia Bujac – FC Zimandu Nou 5-4, CS Vladimirescu II – AS Aluniș 3-5, Înfrățirea Iratoșu – AS Voința Macea 1-0, Unirea Șeitin – AS Sânpetru German 1-3, Olimpia Bârzava – Mureșana Mândruloc 4-3, AS Vinga – AC Șagu 3-3.
Clasament
1. Vladimirescu 28 20 1 7 100-51 61
2. Sp. German 29 17 4 8 70-52 55
3. AS Vinga 28 17 4 7 66-55 55
4. Teuz Sânpaul 28 17 3 8 65-37 54
5. Zimandu Nou 28 17 2 9 89-49 53
6. C. Săvârșin 28 16 3 9 98-57 51
7. Î. Iratoșu 29 14 5 10 61-51 47
8. Ol. Bujac 28 15 2 11 74-75 45*
9. Mândruloc 28 12 5 11 81-67 41
10. U. Șeitin 28 12 3 13 52-49 39
11. AC Șagu 28 11 4 13 53-48 37
12. Zădăreni 28 11 2 15 75-59 35
13. Atletico 28 11 2 15 62-82 35
14. AS Aluniș 28 8 5 15 58-87 29
15. Ol. Bârzva 29 8 0 21 45-110 24
16. FC Sânleani 28 4 4 20 33-79 16**
17. Voința Macea 29 5 1 23 30-104 16
* Penalizată cu 2 puncte
** Retrasă
Etapa următoare (15-16 iunie): Atletico – Șeitin, Mândruloc – Iratoșu, Macea – Sp. German, Săvârșin – L. Teuz Sânpaul, Zădăreni – Vladimiorescu II, Aluniș – Bujac, Zimandu Nou – A Vinga.
Seria B: Vulturii Socodor – Steaua Grăniceri 3-0, Flacăra Țipari – Avântul Târnova 3-5, Șoimii Șimand – Viitorul Șepreuș 1-1, Recolata Apateu – Crișul Alb Buteni 2-1, Highi­șana Drauț – Viitorul Satu Nou 4-2, Viitorul Almaș – Dacia Beliu 0-3 (f.j.), Cetate Dezna – Crișul Ch. Criș 3-0 (f.j.), Frontiera Pilu – CS Moneasa 3-0 (f.j.), Olimpia Bogsig a stat.
Clasament
1. C.A. Buteni 28 19 5 4 66-32 62
2. Av. Târnova 28 20 3 5 106-33 61
3. R. Apateu 28 18 6 4 87-33 60
4. Ș. Șimand 29 17 5 7 72-45 56
5. Socodor 28 17 4 7 77-41 55
6. V. Șepreuș 28 12 6 10 73-67 42
7. S. Grăniceri 29 12 4 13 65-59 40
8. Satu Nou 28 12 2 14 67-68 38
9. Ol. Bogsig 28 10 7 11 59-52 37
10. C. Dezna 28 11 4 13 65-82 37
11. FC. F. Pilu 28 10 6 12 62-70 36
12. V. Almaș 29 11 3 15 42-57 36**
13. AS H. Drauț 28 10 6 12 80-63 34*
14. Dacia Beliu 28 9 6 13 45-58 33
15. Fl. Țipar 29 10 3 16 53-80 33
16. Crişul II Ch. Criş 27 5 2 20 24-70 17**
17. Moneasa 27 0 0 27 11-144 0**
* Penalizare 2 puncte
** Retrase sau excluse
Etapa următoare (15-16 iunie): Satu Nou – Apateu, Buteni – Bocsig, Beliu – Grăniceri, Dezna – Socodor, Șepreuș – Țipar. Pilu, Drauț, Șimand și Târnova stau.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.