ineuRevigorată mult în pauza de iarnă, trupa lui Cristi Sculici a arătat cu totul altfel în primele etape ale returului. Până la urmă, a venit și primul eșec al Ineului. S-a petrecut în comuna doljeană Ișalnița, acolo unde joacă Viitorul Municipal Craiova.
Oamenii lui Victor Naicu, fostul fundaș al Universității Craiova, au des­chis scorul în minutul 8: a fost un euro-gol, șut de la 25 de metri expediat de Borneci, mingea s-a dus în colțul lung al porții lui Bujor, 1-0. Zărăndanii au preluat inițiativa, dar fără succes. Vizitatorii au avut câteva apariții  bune în fața porții, Bilia sau Stănaia au cadrat greșit și la pauză gazdele aveau avantaj.
Oltenii au început mai bine actul doi și l-au pus la grea încercare pe Bujor, care a respins în bară execuția lui L. Scarlat (51), apoi a scos excelent un șut cu efect al lui Poenaru (58). Ineul a ripostat palid, doar Georgiu a fost periculos din lovitură liberă, prea puțin și măcar pentru un singur punct…
Craiova: Surdu – Chircan, Istudor, Poenaru (Flori), Mihai – Nuță, L. Scarlat, Borneci, C. Scarlat (Pitulice) – Țucă (Bușică), Stoica (Sârmon).
Ineu: Bujor – Zdrențan (Șulumberchean), Wild, Tudoroiu, Hulbăr – Kocsis (Voștinar), Bilia, Georgiu, Stănaia (Crișan) – Filimon (Tomuț), Mașniță.
Arbitri: Ionuț Cătuțoiu (Crasna) – Silviu Goicea, Alexandru Bodolan (ambii București). Observatori: Cristian Nica (Ploiești), Viorel Nicolescu (Videle).