Se reia Liga I: programul părții a doua a sezonului 2012-2013

0
259

tucudeanMai devreme cu o săptămână decât era planificat inițial, prima scenă fotbalistică din România se animă din nou. Ultimul weekend de februarie programează runda cu numărul XX. Glasul Aradului vă oferă programul complet al returului, precum și televizările acestei prime etape din anul 2013.
Etapa XX
Vineri, 22 februarie
Gaz Metan Mediaș – Gloria Bistrița – Digisport 1, ora 20,00
Sâmbătă, 23 februarie
Concordia Chiajna – CS Severin – Digisport 1, ora 15,00
Ceahlăul Piatra Neamț – Pandurii Târgu Jiu – Digisport 1, ora 17,30
CSMS Iași – Rapid București – Digisport 1, ora 20,00
Duminică, 24 februarie
Oțelul Galați – Petrolul Ploiești – Digisport 1, ora 18,00
Dinamo București – FC Brașov – Antena 1 / Dolcesport, ora 20,30
Luni, 25 februarie
Astra Ploieşti – Viitorul Constanța – Digisport 1, ora 18,00
Universitatea Cluj – Steaua București – Dolcesport 1, ora 19,30
FC Vaslui – CFR Cluj – Digisport 1, ora 20,30
Etapa XXI – 2 martie
Petrolul Ploieşti – CSMS Iaşi
FC Braşov – Concordia Chiajna
Rapid Bucureşti – Dinamo Bucureşti
CFR Cluj – Oţelul Galaţi
Gloria Bistriţa – Ceahlăul Piatra Neamţ
Pandurii Târgu Jiu – FC Vaslui
Steaua Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
Viitorul Constanţa – Universitatea Cluj
CS Severin – Astra Ploieşti
Etapa XXII – 9 martie
Ceahlăul Piatra Neamţ – Steaua Bucureşti
Gaz Metan Mediaş – Viitorul Constanţa
Universitatea Cluj – CS Severin
Rapid Bucureşti – Petrolul Ploieşti
CSMS Iaşi – CFR Cluj
Oţelul Galaţi – Pandurii Târgu Jiu
FC Vaslui – Gloria Bistriţa
Dinamo Bucureşti – Concordia Chiajna
Astra Ploieşti – FC Braşov
Etapa XXIII – 16 martie
Pandurii Târgu Jiu – CSMS Iaşi
CFR Cluj – Rapid Bucureşti
Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti
Gloria Bistriţa – Oţelul Galaţi
Viitorul Constanţa – Ceahlăul Piatra Neamţ
Steaua Bucureşti – FC Vaslui
CS Severin – Gaz Metan Mediaş
FC Braşov – Universitatea Cluj
Concordia Chiajna – Astra Ploieşti
Etapa XXIV – 30 martie
Oţelul Galaţi – Steaua Bucureşti
FC Vaslui – Viitorul Constanţa
Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Severin
Petrolul Ploieşti – CFR Cluj
Rapid Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
CSMS Iaşi -Gloria Bistriţa
Universitatea Cluj – Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş -FC Braşov
Dinamo Bucureşti – Astra Ploieşti
Etapa XXV – 6 aprilie
Steaua Bucureşti – CSMS Iaşi
Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploieşti
Gloria Bistriţa – Rapid Bucureşti
CFR Cluj – Dinamo Bucureşti
Viitorul Constanţa – Oţelul Galaţi
FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ
CS Severin – FC Vaslui
Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş
Astra Ploieşti – Universitatea Cluj
Etapa XXVI – 13 aprilie
Rapid Bucureşti – Steaua Bucureşti
CSMS Iaşi – Viitorul Constanţa
Oţelul Galaţi – CS Severin
CFR Cluj – Pandurii Târgu Jiu
Petrolul Ploieşti – Gloria Bistriţa
Ceahlăul Piatra Neamţ – Concordia Chiajna
FC Vaslui – FC Braşov
Dinamo Bucureşti – Universitatea Cluj
Gaz Metan Mediaş – Astra Ploieşti
Etapa XXVII – 20 aprilie
CS Severin – CSMS Iaşi
Steaua Bucureşti – Petrolul Ploieşti
Viitorul Constanţa – CFR Cluj
Gloria Bistriţa – Rapid Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu – Dinamo Bucureşti
FC Braşov – Oţelul Galaţi
Astra Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
Concordia Chiajna – FC Vaslui
Universitatea Cluj – Gaz Metan Mediaş
Etapa XXVIII – 27 aprilie
CFR Cluj – Steaua Bucureşti
Petrolul Ploieşti – Viitorul Constanţa
Rapid Bucureşti – CS Severin
Pandurii Târgu Jiu – Gloria Bistriţa
Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna
CSMS Iaşi – FC Braşov
Dinamo Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
Ceahlăul Piatra Neamţ – Universitatea Cluj
FC Vaslui – Astra Ploieşti
Etapa XXIX – 4 mai
Concordia Chiajna – CSMS Iaşi
CS Severin – Petrolul Ploieşti
FC Braşov – Rapid Bucureşti
Viitorul Constanţa – CFR Cluj
Steaua Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
Gloria Bistriţa – Dinamo Bucureşti
Astra Ploieşti – Oţelul Galaţi
Gaz Metan Mediaş – Ceahlăul Piatra Neamţ
Universitatea Cluj – FC Vaslui
Etapa XXX – 8 mai
Gloria Bistriţa – Steaua Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu – Viitorul Constanţa
CFR Cluj – CS Severin
Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna
Petrolul Ploieşti – FC Braşov
Dinamo Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Vaslui – Gaz Metan Mediaş
Oţelul Galaţi – Universitatea Cluj
CSMS Iaşi – Astra Ploieşti
Etapa XXXI – 11 mai
Dinamo Bucureşti – Steaua Bucureşti
Universitatea Cluj – CSMS Iaşi
Concordia Chiajna – Petrolul Ploieşti
Astra Ploieşti – Rapid Bucureşti
FC Braşov – CFR Cluj
CS Severin – Pandurii Târgu Jiu
Viitorul Constanţa – Gloria Bistriţa
Gaz Metan Mediaş – Oţelul Galaţi
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Vaslui
Etapa XXXII – 18 mai
Steaua Bucureşti – Viitorul Constanţa
Gloria Bistriţa – CS Severin
CFR Cluj – Concordia Chiajna
Pandurii Târgu Jiu – FC Braşov
FC Vaslui – Dinamo Bucureşti
Oţelul Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ
CSMS Iaşi – Gaz Metan Mediaş
Rapid Bucureşti – Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti – Astra Ploieşti
Etapa XXXIII – 24 mai
CS Severin – Steaua Bucureşti
Dinamo Bucureşti – Viitorul Constanţa
Ceahlăul Piatra Neamţ – CSMS Iaşi
Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti
Gaz Metan Mediaş – Rapid Bucureşti
Astra Ploieşti – CFR Cluj
Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu
FC Braşov – Gloria Bistriţa
FC Vaslui – Oţelul Galaţi
Etapa XXIV – 29 mai
Viitorul Constanţa – CS Severin
Gloria Bistriţa – Concordia Chiajna
Steaua Bucureşti – FC Braşov
Oţelul Galaţi – Dinamo Bucureşti
Rapid Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
CSMS Iaşi – FC Vaslui
Petrolul Ploieşti – Gaz Metan Mediaş
CFR Cluj – Universitatea Cluj
Pandurii Târgu Jiu – Astra Ploieşti

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.