UTA va mai juca încă patru meciuri în acest an

0
213
UTA urmează să se dueleze cu FCSB, echipa aflată pe primul loc în clasament

Liga Profesionistă de Fotbal, în colaborare cu reprezentanții care dețin drepturile TV, au hotărât programul etapelor XIII, XIV și XV din acest an în Casa Liga I. Echipa arădeană va juca în acest final de an de două ori pe teren propriu, iar ultima deplasare a anului o are între cele două runde de pe teren propriu, într-o joi.

UTA – Universitatea Craiova (etapa a XIII-a) se va disputa luni, 14 decembrie, de la ora 20:30, apoi, joi, 17 decembrie, UTA merge la Sepsi Sf. Gheorghe, de la ora 17:30 (etapa a XIV-a), pentru ca în ultima etapă a acestui an, UTA să joace contra Astra Giurgiu pe arena „Francisc Neuman“, luni, 21 decembrie, la ora 17:30.

UTA va evolua pe Arena Națională, în această sâmbătă contra celor de la FCSB, în etapa a XII-a a Ligii I, de la ora 21:30.

Iată programul complet al Ligii I în ultimele trei runde ale anului 2020:

ETAPA A XIII-A

Vineri, 11 decembrie

Ora 18:00 FC Botoșani – Astra Giurgiu

Ora 20:30 Dinamo – Poli Iași

Sâmbătă, 12 decembrie

Ora 12:30 Academica Clinceni – FC Argeș

Ora 17:00 Gaz Metan Mediaș – Sepsi Sf. Gheorghe

Ora 19:30 Chindia Târgoviște – Viitorul Constanța

Duminică, 13 decembrie

Ora 18:15 FC Hermannstadt – FC Voluntari

Ora 21:00 CFR Cluj – FCSB

Luni, 14 decembrie

Ora 20:30 UTA Arad – Universitatea Craiova

ETAPA A XIV-A

Marți, 15 decembrie

Ora 15:15 Poli Iași – Academica Clinceni

Ora 17:15 Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaș

Ora 19:30 Viitorul Constanța – FC Botoșani

Miercuri, 16 decembrie

Ora 17:00 FC Argeș – FC Hermannstadt

Ora 19:30 FC Voluntari – Chindia Târgoviște

Joi, 17 decembrie

Ora 17:30 Sepsi Sf. Gheorghe – UTA Arad

Ora 20:30 Dinamo – CFR Cluj

Vineri, 18 decembrie

Ora 20:30 Universitatea Craiova – FCSB

ETAPA A XV-A

Sâmbătă, 19 decembrie

Ora 15:00 Chindia Târgoviște – FC Argeș

Ora 20:30 Gaz Metan – Viitorul Constanța

Duminică, 20 decembrie

Ora 14:00 FC Hermannstadt – Politehnica Iași

Ora 16:30 FC Botoșani – FC Voluntari

Ora 21:00 Dinamo – Academica Clinceni

Luni, 21 decembrie

Ora 17:30 UTA Arad – Astra Giurgiu

Ora 20:30 FCSB – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Marți, 22 decembrie

Ora 21:00 CFR Cluj – Universitatea Craiova

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.