Al doilea meci al grupei B din Zona Regională 4 a Cupei României a fost unul extrem de spectaculos, cu 8 goluri marcate, răsturnări de scor și faze de poartă. Din păcate rezultatul n-a fost favorabil echipei din județul Arad, Victoria Felnac plătind tribut câtorva absențe dar și lipsei de experiență care s-a manifestat sub simptomul „fricii de victorie“ care a turnat parcă plumb în picioarele jucătorilor după un început de meci excelent.

În minutul 26 era deja 0-2 pe tabelă, prin golurile marcate de Negrea în minutul 5 și Dancă. Gazdele însă și-au revenit imediat și au reușit până la pauză să restabilească egalitatea. Mai mult, în repriza a doua, au preluat conducerea în minutul 58. Dancă a făcut dubla în minutul 78 și VI-FE  a început din nou să spere într-un rezultat care măcar să o țină cu șanse reale în lupta pentru calificare. Nu s-a întâmplat asta deoarece până la fluierul final, CSM Lugoj a mai înscris de două ori terminând partida învingătoare.

Înfrângerea de ieri o scoate practic pe Victora Felnac din cursa pentru câștigarea grupei și continuarea parcursului în competiție. Șanse teoretice ar mai exista dar este greu de crezut că CSM Lugoj poate pierde la Dănceu în fața unei echipe care a pierdut la Felanc cu 6-2.

În partida de la Lugoj, Lucian Ciba a trimis în teren următorul 11: Rusu – Moldovan, Țugulescu, Istin, Morariu – Dancă, Tomuț, Buz, Drîglă – Negrea, Pasăre. Au mai jucat Dumitrean și Bonchiș

(foto: facebook/victoriafelnac)