Din cauza unei țigări, peste 70 de persoane au fost evacuate dintr-un bloc din Timișoara, în toiul nopții
Un incendiu a izbucnit în noaptea de luni spre marţi într-un bloc de locuinţe din Timişoara, după ce proprietarul unui apartament a adormit cu ţigara aprinsă. Peste 70 de persoae s-au autoevacuat sau au fost evacuate de pompierii care au intervenit pentru stingerea focului, printre acestea fiind şi un copil. ”La data de 30.01.2024, ora 00:21, am fost anunţaţi prin…