A luat foc o casă din Buteni
În această după-amiază, în jurul orei 18:15, pompierii militari arădeni au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea Buteni. Pentru misiune au intervenit forțe și mijloace din cadrul Detașamentului de Pompieri Sebiș – Garda 1 Sebiș cu două autospeciale de lucru cu apă și spumă și un echipaj SMURD, încadrate cu 11 subofițeri….