Doi șoferi sunt cercetați pentru trafic de migranți. Au fost prinși la Nădlac cu 23 de persoane din...
Poliţiştii de frontieră din cadrul Punctelor de Trecere a Frontierei Nădlac și Nădlac II au depistat 23 de cetăţeni din Bangladesh și India care au încercat să treacă ilegal frontiera în Ungaria, ascunşi în două autoutilitare conduse de cetățeni români. Șoferii celor două mijloace de transport sunt cercetați pentru infracțiunea de trafic de migranți. În data de 28.01.2023, la Punctul…